листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Согласно Глава VI, член 33 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје известува за измена во органите на управување на Друштвото:


Известување за изменa во Органите на управување-10.10.17.pdf

Објавено на: 10.10.2017 14:22:08
Документ БР.: DOC_12285-58/2017
Урнек: Измени во органи на управување