листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно член 38 од Правилата за котација информираме за промена на сопственост под и над 5 % во акционерскиот капитал на ЗК Пелагонија ад Битола .


Известување -Промена на сопственост над и под 5%.docx

Објавено на: 13.10.2017 14:02:14
Документ БР.: DOC_10191-419/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации