листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлука за избор на овластен Ревизор за ревизија на Финансиските извештаи на Друштвото за 2017 година, донесена на Седницата на Собранието на Македонски Телеком АД Скопје одржано на ден 13.10.2017 година.


MKT Sobranie Odluka_Izbor na ovlasten revizor za 2017.pdf

Објавено на: 13.10.2017 14:58:41
Документ БР.: DOC_12283-150/2017
Урнек: Други одлуки од собрание