листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Собрание на акционери на ТЕТЕКС АД кое ќе се одржи на 27.11.2017


javen povik 2017 noemvri.pdf

Објавено на: 24.10.2017 13:10:00
Документ БР.: DOC_10109-137/2017
Урнек: Јавен повик за собрание