листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог одлука за распределба на акумулирана добивка на ТЕТЕКС АД


Predlog Odluka za raspredelba na akumuliran dobivka.pdf

Објавено на: 24.10.2017 13:10:00
Документ БР.: DOC_13285-108/2017
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери