листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

КОРЕКЦИЈА НА ПРЕДЛОГ ОДЛУКАТА ЗА ДИВИДЕНДА И ДИВИДЕНДЕН КАЛЕНДАР

Заради техничка грешка во вчера објавениот предлог на Одлуката за дивиденда и дивиденден календар го објавуваме корегираниот текст на одлуката за дивиденда и дивиденден календар, за Собранието на акционери на Тетекс АД закажано за 27.11.2017. 


Predlog odluka za dividenden kalendar 2017.pdf

Објавено на: 25.10.2017 13:11:59
Документ БР.: DOC_13285-110/2017
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери