листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Алкалоид АД Скопје известува дека неревидираниот неконсолидиран и неревидираниот консолидиран Биланс на успех за периодот Јануари - Септември 2017 година ќе бидат објавени на ден 02.11.2017 година во 09:00 часот.

Објавено на: 01.11.2017 09:00:00
Документ БР.: DOC_10191-432/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации