листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Согласно член 33 од Правилата за котација на Македонска берза (Објавувања сврзани со деловното работење), Прилепска пиварница А.Д. Прилеп објавува дека е поднесена писмена оставка од членот на Управниот одбор Виолета Мартиноска.

Објавено на: 01.11.2017 15:52:04
Документ БР.: DOC_12285-62/2017
Урнек: Измени во органи на управување