листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска банка а.д. Битола известува дека неревидираниот Биланс на успех за периодот 1.1.-30.9.2017 година, како и Образложението кон остварениот финансиски резултат ќе бидат објавени на СЕИ Нет на 8.11.2017 година. 

Објавено на: 07.11.2017 09:10:48
Документ БР.: DOC_10191-441/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации