листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка АД Скопје го објавува Коментарот за остварените финансиски резултати на Банката за периодот 1.1. – 30.9.2017 година.


Коментар за остварените финансиски резултати на ТТК Банка за период 01.01-30.09.2017 година.pdf

Објавено на: 10.11.2017 14:00:00
Документ БР.: DOC_10191-454/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации