листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Лицето Владимир Толески претседател на одбор на директори при АД Тајмиште Кичево, на ден 09,11,2017 година

се стекна со 119 обични акции издадени од АД Тајмиште Кичево.По промената на сопственоста, лицето Владимир

Толески има 7508 акции или 28,50%

Објавено на: 13.11.2017 13:22:22
Документ БР.: DOC_10191-456/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации