листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно член 40 точка 4 од Правилата за котација Скопски пазар АД Скопје објавува Образложение кон остварените резултати за период Јануари-Септември 2017 година


Образложение за остварените резултати за 01.01.-30.09.2017.pdf

Објавено на: 15.11.2017 13:10:01
Документ БР.: DOC_10191-474/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации