листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Факом АД - Скопје известува дека Надзорниот одбор на Друштвото, донесе Одлука со која се констатира престанок на функцијата член на Управниот одбор на г-дин Никола Георгиев поради поднесена оставка.

Објавено на: 15.11.2017 14:15:17
Документ БР.: DOC_12285-65/2017
Урнек: Измени во органи на управување