листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог- одлуки за Собрание на акционери - Топлификација АД


Предлог членови на надзорен одбор - 1.pdf
Предлог членови на надзорен одбор - 2.pdf
T.5.Одлука за распоредување на нето добивката и утврдување на дивиденден календар.pdf
Т.6. Предлог одлука за именување на ревизор за 2017.pdf

Објавено на: 17.11.2017 13:32:21
Документ БР.: DOC_13285-112/2017
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери