листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно член 33 од Правилата за котација, Современ дом АД Прилеп известува дека Младен Дамев во својство на Претседател на Одбор на директори на Современ дом АД Прилеп поднесе оставка заклучно со 31.12.2017 година, на местото член на Одбор на директори на Друштвото.

Објавено на: 24.11.2017 08:49:41
Документ БР.: DOC_10191-484/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации