листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава VI член 34, алинеја 7 од Правила за котација на Македонската берза АД Скопје, ТТК Банка АД Скопје известува дека Претседателот на Управниот Одбор на ТТК Банка АД Скопје д-р Драгољуб Арсовски продаде 3.000 обични акции издадени од ТТК Банка АД Скопје.

Објавено на: 31.01.2018 15:52:14
Документ БР.: DOC_10191-12/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации