листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

БИМ а.д. Свети Николе известува дека годишните неревидирани финансиски извештаи за 2017 година ќе ги објави најдоцна до 15.03.2018 година.

Објавено на: 15.02.2018 13:23:34
Документ БР.: DOC_10191-26/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации