листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

На ден 15.02.2018 година, Комерцијална банка АД Скопје склучи договори за купопродажба на недвижен имот, подвижни предмети и права на индустриска сопственост со Витаминка АД Прилеп со вкупна вредност на договорите од 7.300.000,00 евра. Предмет на купопродажба е деловниот комплекс на фабриката за производство на масло за јадење БРИЛИЈАНТ ДООЕЛ Штип кој Банката го стекна во сопственост преку наплата на ненаплатени побарувања.

Објавено на: 15.02.2018 13:55:00
Документ БР.: DOC_10191-27/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации