листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка АД Скопје го објавува Коментарот за остварените финансиски резултати на Банката за периодот 1.1.-31.12.2017 година.


Коментар за остварените финансиски резултати на ТТК Банка во 2017 година.pdf

Објавено на: 23.02.2018 14:00:01
Документ БР.: DOC_10191-50/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации