листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чуствителна информација

МЗТ Пумпи АД Скопје, извествува дека неревидирани финансиски извештаи за 2017 година ќе ги објави најдоцна до 15.03.2018 година.


izvestuvanje 2018 .docx

Објавено на: 26.02.2018 13:10:00
Документ БР.: DOC_10191-55/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации