листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска банка а.д. Битола известува дека неревидираните финансиски извештаи за периодот 1.1.-31.12.2017 година, како и Образложението кон остварениот финансиски резултат ќе бидат објавени на СЕИ Нет на 28.2.2018 година. 

Објавено на: 27.02.2018 13:10:00
Документ БР.: DOC_10191-66/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации