листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Почитувани,

Ве известуваме дека АД ЕВРОПА Скопје неревидираните финансиски извештаи за период 01.01.-31.12.2017 год ќе ги објави најдоцна до 15.03.2018 год.

 

 

Со Почит,

АД ЕВРОПА-Скопје

Објавено на: 01.03.2018 16:04:14
Документ БР.: DOC_10191-105/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации