листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

На 48-та седница на Собранието на акционери на Триглав Осигурување АД, Скопје, одржана на 02.03.2018 година, донесена е следната одлука:

  1. Одлука за  избор на член на Одборот на директори на Триглав Осигурување АД, Скопје.


Odluka za izbor na clen na OD.pdf

Објавено на: 02.03.2018 13:10:00
Документ БР.: DOC_12283-3/2018
Урнек: Други одлуки од собрание