листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Во врска со дописот од Македонска берза на хартии од вредност АД Скопје бр. 03-269/1 од 07.03.2018 година за информација за порастот на цената на акциите на Комерцијална банка АД Скопје, ја известуваме јавноста дека Банката не поседува ценовно чувствителни информации во врска со работењето кои досега не се објавени.

Објавено на: 08.03.2018 09:55:03
Документ БР.: DOC_10191-113/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации