листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска банка АД Скопје ја објавува следната ценовно чувствителна информација: 

Стопанска банка АД Скопје на 13.03.2018 година склучи договор за продажба на своите побарувања од "ФЕНИ ИНДУСТРИ АД Кавадарци во стечај" во вкупен износ од 921.839.342,00 денари, чија целосна реализација треба да заврши до крајот на Март 2018 година.

 

Објавено на: 13.03.2018 14:33:26
Документ БР.: DOC_10191-125/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации