листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Се свикува Годишно Собрание на Македонски Телеком АД – Скопје со седиште на „Кеј 13-ти Ноември“ бр. 6, Скопје, коешто ќе се одржи на 16.04.2018 година, со почеток од 10:00 часот, во Дирекцијата, Атриум 2, на Кеј 13-ти Ноември бр. 6, Скопје.


Javen povik_MKT Godisno Sobranie_16.04.2018.pdf

Објавено на: 15.03.2018 09:56:31
Документ БР.: DOC_10109-15/2018
Урнек: Јавен повик за собрание