листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

ФЕРШПЕД АД Скопје известува дека на членот на Надзорниот одбор Г-дин Стојан Настовски му престана фунцијата поради смрт.

Објавено на: 15.03.2018 15:41:29
Документ БР.: DOC_12285-10/2018
Урнек: Измени во органи на управување