листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Жито Полог АД Тетово оваа година за прв пат објавува Консолидирани финансиски извештаи.

Во консолидацијата влегува друштвото со матичен број 6806597 Жито Битола ДООЕЛ Битола

Објавено на: 28.03.2018 14:24:48
Документ БР.: DOC_10191-162/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации