листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Одлука за употреба и распоредување на нераспределената добивка на ТТК Банка АД Скопје за 2017 година:


Одлука за распределба добивка 2017.pdf

Објавено на: 30.03.2018 15:32:56
Документ БР.: DOC_12287-0/2018
Урнек: Распределба на добивка