листај по издавач            листај по урнек


Согласно Точка 6.05 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

Одлука за определување на износот на дивидендата и датуми на исплата на дивиденда за 2017 година (дивиденден календар):


Одлука за дивиденден календар 2017.pdf

Објавено на: 30.03.2018 15:33:46
Документ БР.: DOC_10187-0/2018
Урнек: Дивиденден Календар