листај по издавач            листај по урнек


Согласно Точка 6.05 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

Одлука од собрание на акционери за дивиденден календар


Одлука за утврдување на датуми при исплата на дивиденда за 2017 година (дивиденден календар).pdf

Објавено на: 02.04.2018 14:30:00
Документ БР.: DOC_10187-1/2018
Урнек: Дивиденден Календар