листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Одлука од собрание на акционери за распределба на добивка за 2017 година


Одлука за употреба и распоредување на добивката по Годишната сметка за 2017 година.pdf

Објавено на: 02.04.2018 14:30:00
Документ БР.: DOC_12287-1/2018
Урнек: Распределба на добивка