листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следното:

Одлука од собрание на акционери за стекнување/отуѓување сопствени акции


Одлука за стекнување на сопствени акции со откуп.pdf
Одлука за отуѓување на сопствени акции.pdf

Објавено на: 02.04.2018 14:30:00
Документ БР.: DOC_12291-13/2018
Урнек: Откуп/продажба на сопствени акции