листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Одлука за распределба на добивката по завршната сметка за 2017 и Одлука за рааспределба на нераспределена добивка од 2017


Odluki za raspredelba na dobivka.pdf

Објавено на: 04.04.2018 13:05:09
Документ БР.: DOC_12287-2/2018
Урнек: Распределба на добивка