листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Други одлуки од Годишното Собрание на акционери на Тетекс АД - Тетово одржано на 04.04.2018


Drugi odluki od Sobranie.pdf

Објавено на: 04.04.2018 13:09:39
Документ БР.: DOC_12283-9/2018
Урнек: Други одлуки од собрание