листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Ревидирани извештаи усвоени на Годишното Собрание на акционери на Тетекс АД - Тетово одржано на 04.04.2018


RevidiraniPosebniFinansiskiIzvestai2017.pdf
RevidiraniKonsolidiraniFinansiskiIzvestai2017.pdf

Објавено на: 04.04.2018 13:17:37
Документ БР.: DOC_12304-6/2018
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи