листај по издавач            листај по урнек


Согласно Точка 6.05 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

Одлука за определување на износот на дивидендата и датуми на исплата за 2017 година.

 


Одлука за определување на износот на дивидендата и датуми на исплата за 2017 година.pdf

Објавено на: 04.04.2018 14:05:01
Документ БР.: DOC_10187-3/2018
Урнек: Дивиденден Календар