листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Согласно Глава VI, член 39 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје го објавува јавниот повик за Годишно Собрание на Акционери кое ќе се одржи на 09/05/2018:


Јавен повик за свикување Годишно Собрание на Акционери на ЖИТО ЛУКС АД Скопје.pdf

Објавено на: 05.04.2018 13:40:30
Документ БР.: DOC_10109-27/2018
Урнек: Јавен повик за собрание