листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Согласно Глава 6, член 39 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје, објавува предлог одлуки-(корекција) за годишното Собрание на акционери кое ќе се одржи на 09/05/2018 година:

 


Предлог одлуки-корекција.pdf

Објавено на: 05.04.2018 16:11:36
Документ БР.: DOC_13285-27/2018
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери