листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Факом АД - Скопје известува дека Надзорниот одбор на Друштвото донесе Одлука со која за член на Управниот одбор се избира г-дин Игор Трајковски со мандат од 4 години.

Објавено на: 11.04.2018 14:52:48
Документ БР.: DOC_12285-16/2018
Урнек: Измени во органи на управување