листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

     Согласно Глава VI член 38 од Правила за котација на Македонска берза АД Скопје, ТТК Банка АД Скопје известува дека Тетекс АД Тетово како акционер кој поседува над 5% од акциите со право на глас заклучно со 10.04.2018г. го намали своето учество во ТТК Банка АД Скопје со продажба на 18.060 обични акции издадени од ТТК Банка АД Скопје.

Објавено на: 11.04.2018 15:37:45
Документ БР.: DOC_10191-181/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации