листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Почитувани акционери, и други заинтересирани лица

во врска со Годишното собрание на акцонери за деловната 2017 година закажано за 27/04/2018, во прилог е објава на конфликт на интерес согласно член 392-а од Законот за трговските друштва.

Срдечен поздрав,

Осигурување Македонија а.д. Скопје - Виена Иншуренс Груп


Objava na konflikt na interes.pdf

Објавено на: 24.04.2018 13:09:38
Документ БР.: DOC_12283-17/2018
Урнек: Други одлуки од собрание