листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки на Собрание на Акционери 25.04.2018


1. Oдлука за развој - раст на Друштвото.pdf
2.Одлука за усвојување на годишниот извештај на Внатрешната ревизија за 2017.pdf
3. Одлука за назначување на друштво за ревизија за 2018.pdf

Објавено на: 25.04.2018 15:34:47
Документ БР.: DOC_12283-18/2018
Урнек: Други одлуки од собрание