листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Одлука за употреба и распоредување на остварената добивка по Годишната сметка за 2017 година на Стопанска банка а.д. Битола

 


Oдлука за употреба и распоредување на остварената добивка по Годишната сметка за 2017 година.pdf

Објавено на: 26.04.2018 08:38:12
Документ БР.: DOC_12287-8/2018
Урнек: Распределба на добивка