листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за свикување Годишно Собрание на акционери на Тутунски8 комбинат АД Прилеп закажано за ден 30.05.2018г со почеток во 12.00 часот


javen povik za svikuvanje sobranie 25.04.2018.pdf

Објавено на: 27.04.2018 09:30:25
Документ БР.: DOC_10109-53/2018
Урнек: Јавен повик за собрание