листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Стопанска Банка АД Скопје го објавува Јавниот повик за 43-то собрание на акционери:


Јавен повик за учество на 43 собрание на акционери 30.05.2018.jpg

Објавено на: 30.04.2018 15:30:18
Документ БР.: DOC_10109-61/2018
Урнек: Јавен повик за собрание