листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Цементарница Усје АД Скопје објавува дека Годишното собрание на акционери  ќе се одржи на ден 06.06.2018 година со почеток во 11,00 часот во просториите на друштвото со дневен ред согласно Јавниот повик.


Јавен повик - Годишно собрание на акционери.docx

Објавено на: 03.05.2018 08:51:43
Документ БР.: DOC_10109-63/2018
Урнек: Јавен повик за собрание