листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Годишно собрание на ЗК Пелагонија ад Битола -05.06.2018 год.


Јавен повик собрание ЗК Пелагонија ад Битола.pdf

Објавено на: 07.05.2018 09:11:36
Документ БР.: DOC_10109-65/2018
Урнек: Јавен повик за собрание