листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Согласно Глава 6, член 39, став 7, од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје ги објавува одлуките кои беа усвоени на Годишното Акционерско Собрание одржано на 09/05/2018:


Други одлуки од собрание-09.05.18.pdf

Објавено на: 10.05.2018 09:42:44
Документ БР.: DOC_12283-27/2018
Урнек: Други одлуки од собрание