листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следното:

Согласно Глава 6, член 39, став 7, од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје ја објавува одлуката за откуп на сопствени акции која беше усвоена на Годишното Акционерско Собрание одржано на 09/05/2018:


Одлука за стекнување сопствени акции со откуп-09.05.18.pdf

Објавено на: 10.05.2018 09:43:02
Документ БР.: DOC_12291-17/2018
Урнек: Откуп/продажба на сопствени акции